Organizator:

Wydział Odlewnictwa AGH bogatszy o nowe laboratorium

11.05.2020 12:00:00

Podziel się

Krakowscy studenci Akademii Górniczo-Hutniczej Wydziału Odlewnictwa będą mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu automatyki i programowania w nowoczesnym laboratorium, wyposażonym w robota Fanuc i sterowniki Astor. Pracownia powstała dzięki współpracy uczelni z firmą Georg Fischer.

Otwarcie nowego laboratorium na Wydziale Odlewnictwa AGH nastąpiło na początku marca. Uczestniczyli w nim m.in.: Tadeusz Franaszek, Prezes Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, Joerg Hannsen, Wiceprezes GF Casting Solutions, a także prof. Jerzy Sobczak, Przewodniczący Komitetu Metalurgii PAN oraz przedstawiciele władz AGH.

Na wyposażenie laboratorium, oprócz tradycyjnego sprzętu, składa się także 6-osiowy robot Fanuc LR Mate 200iD/4S, który został zaprojektowany z myślą o ograniczonych przestrzeniach i kompaktowych maszynach oraz sterowniki PLC (Astor), wykorzystywane do obsługi małych i średnich systemów wymagających prostego, szybkiego sterowania.

To kolejny przykład owocnej współpracy świata biznesu z jednostkami naukowymi.  Cieszymy się, że AGH może poszczycić się kolejną nowoczesną pracownią!

FOT.: Łukasz Jamrozowicz