Organizator:

Targi ITM INDUSTRY EUROPE wystartowały

Podziel się

W Poznaniu trwają targi ITM Industry Europe. Po dwóch latach przerwy trzystu czterdziestu wystawców z Polski i zagranicy przyjechało pokazać swoją flagową ofertę. Hale znów wypełniły się szumem maszyn a goście targowi mogli przypomnieć sobie siłę i energię bezpośrednich spotkań. Wzrok przyciągały efektownie zaaranżowane stoiska. Te, zbudowane ze szczególnym pomysłem otrzymały nagrody ACANTHUS AUREUS.

Statuetka ACANTHUS AUREUS to wyróżnienie przyznawane wystawcom, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy. Nazwa nagrody jest nieprzypadkowa. Słowo ACANTHUS kojarzy się z klasycznymi wzorcami w architekturze, a słowo AUREUS z najwyższymi laurami niemal w każdej dziedzinie życia, podkreśla unikatowy charakter tej nagrody. Przyznawane przez Grupę MTP wyróżnienie ma na celu nagradzanie najlepszych rozwiązań architektonicznych i graficznych, które sprzyjają bezpośredniej komunikacji z klientem i podkreślają pozytywny wizerunek firmy, wystawiającej swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów. Dowiedziono, że wyróżniające się i dobrze przemyślane stoisko zdecydowanie ułatwia pracę i ma kluczowe znaczenie dla pozytywnego efektu marketingowego wynikającego z obecności na targach.

Ten prestiżowy laur przypadł  w tym roku w udziale pięciu wystawcom targów ITM Industry Europe: DEMATEC POLSKA, Sieci Badawczej Łukasiewicz, AEP Rybicki Zwada Sp. J. / AJAN Polska, TRUMPF POLSKA , ECO-LINE oraz trzem wystawcom targów Modernlog, firmom: WObit, Europa Systems oraz REESINK LOGISTIC SOLUTIONS.

Niezwykle ważnym atutem nagrody jest również to, że przyznawana jest ona przez Kapitułę, w skład której wchodzą wybitni eksperci z zakresu designu, marketingu i wystawiennictwa targowego.

Trendy dla przemysłu wybrzmiały na Scenie ITM

Nowym projektem ITM INDUSTRY EUROPE była Scena trendów dla Przemysłu, gdzie eksperci mogli przedstawić pierwszego dnia targów (31 sierpnia) innowacyjne  rozwiązania z obszarów digitalizacji, wykorzystania danych w przemyśle oraz nowych trendów w kwalifikacjach. Prelegenci nie ograniczyli się tylko do teorii, ale także prezentowali „na żywo” swoje rozwiązania zgromadzonej przy scenie publiczności. Omówiono nowe trendy w kwalifikacjach dla przemysłu, a także  temat danych jako podwaliny transformacji cyfrowej przenoszącej organizację do Przemysłu 4.0. Na przykładzie platformy robotów DBR77 pokazano jak może wyglądać technologiczna zmiana firmy.  Szczególnie bogaty w nowinki technologiczne okazał się panel poświęcony Smart Factory. To tutaj omówiono PLM - paszport do cyfryzacji przemysłu (Cadxpert), przybliżono Smart feeding systems czyli nowoczesne systemy podawania części i komponentów (GM AUTOMATYKA). Eksperci BECKHOFF Automation pokazali  jak dzięki nowoczesnemu podejściu do systemów transportowych może wyglądać elastyczna produkcja bez przezbrojeń. Robot jeżdżący wśród widowni? Dlaczego nie! Takie rozwiązanie wybrała firma WObit, która przekonywała, że warto automatyzować transport w nowoczesnej fabryce. Robotyzacja to od dłuższego czasu ważny temat targów ITM INDUSTRY EUROPE i zdecydowanie wpisuje się w aktualne trendy.  O tym jak działa robot kroczący i jak wykorzystać tę wiedzę w Przemyśle 4.0 mówili we wtorek w Poznaniu eksperci MAB Robotics. Z kolei właściciel JORGENSEN EASYTECH polecał spawanie cobotem jako pewny sukces automatyzacji.

Innowacyjny przemysł, to bezpieczny przemysł

W ramach Salonu Bezpieczeństwa Pracy w Przemyśle, podczas targów ITM, możemy poznać najnowsze propozycje produktów i rozwiązań z zakresu ochrony pracy. Stoiska wystawców, zlokalizowane w pawilonie nr 6, prezentują rozwiązania, obok których nie powinniśmy przejść obojętnie. To przede wszystkim wysoko wyspecjalizowana odzież ochronna i środki ochrony indywidualnej. Merytorycznych porad udzielają także przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy czy także Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Te dwie  instytucje zorganizowały dziś ważne konferencje wpisujące się tematycznie w ideę Salonu BHP.

Państwowa Inspekcja Pracy zaprosiła do dyskusji na temat ergonomii przy pracach ręcznych oraz obsłudze monitorów ekranowych w pracy i w domu. Dotychczasowe doświadczenia, obecne i planowane zmiany w przepisach, zaprezentowane zostały przez wybitnych specjalistów - przedstawicieli Inspektoratów Pracy, lekarzy medycyny pracy, naukowców oraz przedstawicieli pracodawców. 

Z kolei Centralny Instytut Ochrony Pracy zorganizował konferencję pt. „Niebezpieczne substancje chemiczne a bezpieczna praca”. Tutaj poruszone zostały m.in. takie tematy jak: analiza chemicznych zanieczyszczeń powietrza na stanowiskach pracy, oceny narażenia i ryzyka zawodowego związanego z występowaniem substancji chemicznych, zagadnień z zakresu toksykologii przemysłowej, nowych i pojawiających się zagrożeń chemicznych i ich ograniczania w środowisku pracy, czy także źródeł informacji nt. zagrożeń chemicznych w środowisku pracy. Całą konferencję można obejrzeć tutaj: Konferencja CIOP.

Targi stacjonarnie i online

Tegoroczne targi odbywają się w formule hybrydowej. Większość wydarzeń jest transmitowana online. Kolejny dzień targów ITM INDUSTRY EUROPE (1 września) zapowiada się wyjątkowo interesująco. Planowany jest Kongres Industry Next oraz  konferencja Smart Warehouse w ramach targów Modernlog. Oba wydarzenia będzie można obejrzeć w sieci. Obowiązuje bezpłatna rejestracja.

Targi ITM INDUSTRY EUROPE potrwają do piątku (3 września), w tym samym czasie odbywają się także: Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, 3D SOLUTIONS – Targi Druku i Skanu 3D, Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING oraz Forum Odlewnicze FOCAST.

Więcej informacji na: https://itm-europe.pl