Organizator:

Odlewnia Volkswagen Poznań znów działa

29.04.2020 12:00:00

Podziel się

Po pięciotygodniowej przerwie pracę wznowiła wielkopolska odlewnia Volkswagen, dostarczająca komponenty do budowy aut tej marki. Początkowo zakład będzie działać w niepełnym wymiarze – w 25% mocy produktowych.

Odlewnia w Poznaniu, wytwarzająca głowice cylindrowe, obudowy przekładni kierowniczych, elementy zawieszenia oraz obudowy sprzęgła, została uruchomiona jako pierwszy z zakładów Volkswagena. W pozostałych fabrykach prace rozpoczną się tydzień później. Stopniowy rozruch ma zapewnić dostawy części niezbędnych do konstrukcji samochodów koncernu Volkswagen. Wielkość produkcji będzie uzależniona od dostępności materiałów, rozporządzeń administracyjnych, rozwoju sytuacji na rynkach zbytu i związanych z nią kalendarzy produkcyjnych.

Volkswagen Poznań to największy producent samochodów w Polsce oraz największy pracodawca w Wielkopolsce. W czterech zakładach firmy zatrudnienie znalazło ponad 11 tys. osób. W 2019 roku z fabryk wyjechało łącznie 266 tys. samochodów dostawczych. Odlewnia VWP miniony rok zakończyła wynikiem 4,2 mln wyprodukowanych komponentów.