Organizator:

Nowy prezes na czele WFO

20.05.2020 12:00:00

Podziel się

Światowa Organizacja Odlewnicza (WFO) zyskała nowego prezesa. Na to stanowisko wybrany został Umur Denizci z tureckiego stowarzyszenia Denizciler Dokumculuk. Jego kadencja potrwa do końca 2021 roku.

Umur Denizci posiada szeroką wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu odlewnictwa, popartą 48-letnim doświadczeniem zawodowym. Jest absolwentem studiów inżynierskich na kierunku metalurgia. Obecnie piastuje funkcję prezesa Tureckiego Stowarzyszenia Odlewników (Turkish Foundrymen’s Association), wspierając działania WFO w swoim kraju i na arenie międzynarodowej. Na nowym stanowisku zastąpi Marka Fenyesa z Wielkiej Brytanii.

Umur Denizci w wywiadzie dla Foundry Planet powiedział, że branża odlewnicza stoi przed wieloma wyzwaniami, z których największym jest transformacja technologiczna. Jego zdaniem inwestycja w nowoczesne rozwiązania, takie jak automatyzacja, robotyzacja czy druk 3D zwiększą wydajność procesów i przyczynią się do znacznego polepszenia jakości oferowanych usług i produktów, a także zwiększą konkurencyjność odlewni.

Światowa Organizacja Odlewnicza (WFO) uważana jest za najważniejszy organ reprezentujący interesy branży odlewniczej na świecie. Działa od 1927 roku  (początkowo pod nazwą CIATF), zrzeszając przedstawicieli wielu krajów, w tym również Polski. Z WFO ściśle współpracuje Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich.