Organizator:

Nowe miejsca pracy dla odlewników

17.02.2020 12:00:00

Podziel się

500 nowych pracowników zatrudni w najbliższym czasie Wałbrzyska Toyota. Wśród poszukiwanych specjalistów znajdują się także odlewnicy.

Dolnośląskie media obiegała informacja o masowych zatrudnieniach w fabryce Toyoty w Wałbrzychu. Firma zapowiedziała wdrożenie w najbliższych dwóch latach trzech nowych projektów związanych z technologią hybrydową, w związku z którymi zapotrzebowanie na nowych pracowników wzrośnie do 500 osób.

Rekrutacja prowadzona jest już od jesieni 2019 roku. W pierwszej kolejności poszukiwani są automatycy, mechatronicy i elektrycy z doświadczeniem. Na III i IV kwartał Toyota zapowiedziała zatrudnienia pracowników produkcyjnych, w tym m.in. odlewników i operatorów kuźni. Zgłaszać się mogą osoby z wykształceniem zawodowym i średnim oraz z predyspozycjami do pracy w tym obszarze, które należy rozumieć jako zdolności manualne i chęć do rozwoju.

Fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowiczach pozyskały w sumie sześć projektów związanych z technologią hybrydową o łącznej wartości ponad 2 miliardów złotych. W przyszłym roku uruchomione zostaną dwie linie elektryczne przekładni hybrydowej, a w 2022 silnika o pojemności 1,5 litra – oba produkty tworzą razem elektryczny zespół hybrydowy. Napęd ten będzie montowany m.in. w nowej wersji Toyoty Yaris .