Organizator:

O targach

Podziel się

Forum FOCAST to unikatowe w Polsce wydarzenie dedykowane odlewniom, producentom maszyn i urządzeń, dostawcom komponentów, usługodawcom oraz przedstawicielom nauki.

Forum Odlewnicze FOCAST to wydarzenie odbywające się w cyklu dwuletnim na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Skupia ofertę branży odlewniczej, producentów maszyn i urządzeń, dostawców komponentów oraz usługodawców i przedstawicieli nauki.

Zakres tematyczny FOCAST obejmuje m.in.: odlewy żeliwne, staliwne i ze stopów nieżelaznych, odkuwki, a także projektowanie i wytwarzanie maszyn, urządzeń i całych linii dla odlewnictwa, materiały formierskie, obróbka cieplna odlewów, piece, wspomaganie komputerowe w projektowaniu odlewów, sterowanie i technika regulacji oraz odlewy artystyczne.

Integralną częścią Forum FOCAST jest przestrzeń specjalna dedykowana odlewniom - Park Tematyczny „Odlewnictwo” - organizowana przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich.

Forum FOCAST doskonale wpisuje się w ofertę targów ITM INDUSTRY EUROPE odbywających się w tym samym czasie, na których prezentowany jest dorobek polskiego i światowego przemysłu.